Zwycięstwo!

Właśnie zakończyło się przejmowanie kontroli nad terytoriami dawnej Surmenii. Dokonano także rozbrojenia ostatnich jednostek armii, przejęto sprzęt wojskowy, oraz amunicję. Zajęto bazy wojskowe i strategiczne porty. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOd 4 lutego nieprzerwanie trwało lądowanie Wojska Ciprofloksji na wschodnim brzegu Jacynii. Przerzucano wtedy sprzęt wojskowy, oraz piechotę. Akcja otrzymała wówczas kryptonim „Ogień Istokii”. Równolegle trwał rajd na resztę południowej Opradii, oraz Kukrię. Wszystkie ruchy wojska przebiegły zgodnie z zamierzeniami ciprofloksjańskich specjalistów od wojskowości. „Kapitulacja Surmenii to wielki, historyczny dzień zwycięstwa dla Państwa Ciprofloksjańskiego z odwiecznym wrogiem. Jest to także ogromny symbol świadczący o tym, że siła, zapał i tęsknota uciskanego narodu do całkowitej wolności jest tak wielka, że przesuwa góry!” – powiedział w rozmowie z Lágasensjăt prof. nadzw. dr hab. inż. Alecsandru Draculesjcu z Uniwersytetu im. Krzysztofa Putra w Prokto-Hemolan.

Obecnie trwają narady nad podziałem zdobytych ziem pośród możnych Ciprofloksji, oraz formę i stosunek do Państwa Ciprofloksjańskiego. Czy będzie to relacja typowo kolonialna? Czy Ciprofloksjanie stworzą w Jacynii największy w mikroświecie poligon atomowy? Co stanie się z pozostałymi Surmeńczykami?

Pewne jest to, że zwyciężyliśmy. Trwa właśnie rejestracja nowego święta w Ciprofloksji – Święto Zwycięstwa na dzień 4 lutego. Jak wiadomo, 14 lutego to Święto Niepodległości, kiedy to w 2010 roku Biedna Republika Ciprofloksji ogłosiła niepodległość od Królestwa Surmenii. Są też pomysły, aby ustanowić 10 dni, od 4 do 14 lutego, jako Święto Zwycięstwa Ciprofloksji.

Z Mancaladzym pozdrowiniem,
~Redakcja

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s